Buscar per contingut, noticies, etc.

Convidats del BCN Sports Film Festival 2019

La 10a edició del BCN Sports Film arriba del 3 al 9 de juny. Durant aquest període, el Festival realitzarà diferents sessions amb interessants projeccions.

Durant les sessions comptarem amb activitats i convidats. Es comunica als mitjans de comunicació que per a la realització d’entrevistes amb algun dels convidats s’hi han de sol·licitar a info@bcnsportsfilm.org

DILLUNS 3 DE JUNY

  • LLOC: Museu Olímpic i de l’Esport Joan Antoni Samaranch
  • HORA: 19.00 h
  • Inauguració

Convidat especial: Mario Casado, aquest jove de 15 anys ha guanyat la 8a edició del concurs Spot-Sport.

DIMARTS 4 DE JUNY

  • LLOC: Museu Olímpic i de l’Esport Joan Antoni Samaranch
  • HORA: 19.00 h
  • Sessió: Esport km 0

CONVIDATS:

“El primer Bowl” – Documental

  • Jordi Bentanachs Sanz – Director
  • Txus Villanova Arnas – Realitzador
  • Miquel Àngel Navajas – Ajudant de realització i càmera
  • Francisco Gabás Criado – Protagonista
  • Àngels Borrell – Protagonista
  • Jose Manuel Roura – Protagonista

 

 “La Sagi” – Documental

  • Francecs Escribano – Codirector (Minoria Absoluta)
  • Josep Maria Farràs – Coproductor (FC Barcelona)
  • Anna Sahun – Actriu protagonista

 

  • LLOC: Casa Elizalde
  • HORA: 19.30 h
  • Sessió: Outdoor Sports

CONVIDATS:

“A Nordic Skater” – Documental

  • Paulius Neverbickas – Director i Productor

 

This is HERstory” – Documental

  • Ilina Arsova – Directora lituana

 

  • LLOC: Cinemes Can Castellet
  • HORA: 20.00 h
  • Sessió: Esport al Rescat!

 CONVIDATS:

DUNK” – Ficció

  • Sophie Martin – Directora francesa

 

DIMECRES 5 DE JUNY

  • LLOC: Auditori 1899 – FC Barcelona
  • HORA: 16.30 h
  • Sessió: Els Colors de l’Esport

CONVIDATS:

DEAD RUN” – Ficció

  •  Daishi Kato – Director japonés

 

“OUSMANE” Dembelé – Documental

  • Jesse Adang – Codirector francés

 

“BUSCANDO EL GREEN” – Documental

  • Josep Campos – Director mexicano

 

  • LLOC: Museu Olímpic i de l’Esport Joan Antoni Samaranch
  • HORA: 19.00 h
  • Sessió: Ganbaru

 

CONVIDATS:

DEAD RUN” – Ficció

  • Daishi Kato – Director japonés

 

STUD” – Ficció

  • Casiano R. Hamer – Director de EEUU

 

“MITAKA SUMO SCHOOL” – Documental

  • Ruben Ventura –  Director  de Barcelona
  • Mai Hosoi – Productora
  • Tomoko Hirasawa – montadora
  • Francesc Clèries – Sonidista

ALTRES MEMBRES DE L’EQUIP DE PRODUCCIÓ BARCELONA

  

  • LLOC: Museu i Centre Colet d’Estudis de l’Esport Dr. Melcior Colet
  • HORA: 19.00 h
  • Sessió: El Repte

CONVIDATS:

Acte conmemoratiu del 50 aniversari de la Federació ACELL

 

  • LLOC: Cinemes Can Castellet
  • HORA: 20.00 h
  • Sessió: Curts Non-Stop

CONVIDATS:

ADALAMADRINA” – Ficció

  • Carlota Oms Moreno – Directora de Barcelona

  

DIJOUS 6 DE JUNY 

  • LLOC: Museu Olímpic i de l’Esport Joan Antoni Samaranch
  • HORA: 19.00 h
  • Sessió: Passaport Esportiu

CONVIDATS:

 “Hamza” – Documental

  • Vidal Sabater – Director

 Taula Rodona amb la Sra. Maria Lluisa Gol Vice-presidenta del FCBQ, el Sr. Vidal Sabater tècnic del BQ Solidaris, el Sr. Hamza.

 

  • LLOC: Museu i Centre Colet d’Estudis de l’Esport Dr. Melcior Colet
  • HORA: 19.00 h
  • Sessió: Crossing Beyond

CONVIDATS:

“Crossing Beyond” – Documental

Acte vinculat amb la candidatura de Barcelona Pirineus. Posible convidada, l’esportista Queralt Castellet.

 

  • LLOC: Auditori Sant Martí
  • HORA: 19.00 h
  • Sessió: Sport Today

CONVIDATS:

“ELS SIS GRAUS DE LLIBERTAT” – Documental

  • Sergio Hernández Martín – Director de Barcelona

 

AMINE” – Ficció

  • Noha Choukrallah – Directora Belga

 

  • LLOC: Centre Cultural El Sortidor
  • HORA: 19.30 h
  • Sessió: En Femení

CONVIDATS:

FOOTSTEPS” – Documental

  • Claudia Kedney Bolduc – directora i productora de Quebec

 

¿ME VAS A GRITAR?” – Documental

  • Laura Guerrero – directora i productora de Barcelona

 

DIVENDRES 7 DE JUNY

  • LLOC: Museu Olímpic i de l’Esport Joan Antoni Samaranch
  • HORA: 19.00 h
  • Sessió: Especial Tour de France

CONVIDATS:

“HOLY TOUR” – Documental

  • Valéry Rosier – Codirectors de França i Bèlgica

 

  • LLOC: Museu Olímpic i de l’Esport Joan Antoni Samaranch
  • HORA: 11.00 h
  • Sessió: Escolar

CONVIDATS:

“SERPENTINES” – Ficció

  • Alice Neuville – Directora francesa

 

  • LLOC: Filmoteca de Catalunya
  • HORA: 19.00 h
  • Sessió: The Power of Sport

CONVIDATS:

HIGHT PASSES” – Documental

  • Cosima Barzini – directora de UK

Taula rodona a càrrec de la Direcció General de cooperación per al desenvolupament de la Generalitat de Catalunya.